9.04.2019 19

DENEYİMSEL TASARIM ÖĞRETİSİ BARTIN ÜNİVERSİTESİ, BARTIN MESLEK YÜKSEKOKULU AĞDACI KAMPÜSÜ’NDEYDİ!

3-4 Aralık 2018 tarihlerinde, Bartın Üniversitesi'nde iki gün boyunca Deneyimsel Tasarım Öğretisi İletişimde Ustalık Zirvesi gerçekleştirildi. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında, ücretsiz olarak yapılan zirvede, kaliteli iletişim nasıl kurulur, insan tanıma sanatı, genel iletişim stratejileri gibi konulardan oluşan sunumlar yapıldı.

Katılımcılar çok heyecanlı ve ilgiliydi. Sabah erken saatlerde seminere katılabilmek için fuaye alanında bekleyen katılımcılar, grubun ikramları ile de mutlu oldular.
Değerli hocalarında katılımıyla gerçekleştirilen zirvede çok faydalı bilgiler aktarıldı.
Okul ve öğrencilik hayatından örneklerle, öğrenciler sunumlarda kendilerini buldular.Beklentilerinin üzerinde bir zirve olduğu belirtildi.

 sample

NEDİR DENEYİMSEL TASARIM ÖĞRETİSİ?

İnsanlığın var oluşundan bu yana en çok merak ettiği şey; "Gerçek nedir?" sorusu olmuştur. İnsanlar her dönem, felsefede, biyolojide, birçok konuda gerçeği merak etmiş ve anlamaya çalışmıştır. Yaşantısını, ilişkilerini doğru şekilde yaşayabilmek ve anlayabilmek için gerçeği merak etmiştir. Geçmiş dönemde bu konuda başarılı olmuş olan insanlar bilgilerini diğer insanlarla paylaşmaya çalışmışlardır. Bununla birlikte her dönemin kendine özel problemleri ve ihtiyaçları olmaktadır. Her insan bu hayatta mutluluğu ve başarıyı ister ama herkes bu isteğine uygun dönüşümü gerçekleştiremez. Deneyimsel Tasarım Öğretisi; Günümüz insanının isteklerine ulaşırken karşılaşabileceği problemlere çözüm üretebilmesini sağlayan bilgi öğretisidir. Bu bilgiler, insanların hedeflerine ulaşırken uygulayabileceği, teoride kalmayan, gerçek, işe yarayan, insanı dününden daha iyi olmasını hedefleyen deneyimsel bilgilerdir. Deneyimsel Tasarım Öğretisi en verimli şekilde hayatımızı programlayabilmenin yollarını, seminer programları düzenleyerek paylaşmaktadır.


NASIL BİR ZİRVE PROGRAMI?

Zirvedeki tüm konular birbiriyle tutarlıdır. Zirvenin ilk dakikası ile son dakikası arasındaki tüm bilgiler birbirini doğrular ve bütünlük teşkil eder. Tüm bilgiler pratik ve hemen uygulanabilir niteliktedir. Öğrenilen tüm bilgiler, hayatın içinde uygulanabilir şekilde tasarlanmıştır. Bu Zirve’deki bilgi ve becerileri; üniversite eğitim sürecinde, aile içi ilişkilerde, karşı cinsle olan ilişkilerde ve kişinin kendiyle ilgili farkındalığını artırmakta kullanabileceği gibi iş hayatında, yönetimde, satın almada, satış-pazarlamada da kullanabilir. İletişim Ustalığı Zirvesi, yaşam kalitemizi ve kurduğumuz ilişkilerin kalitesini artırmak, ilişkiler sebebiyle yaşanan problemlere uygulanabilir öneriler sunmak için hazırlanmış özel bir programdır.

 

DENEYİMSEL TASARIM ÖĞRETİSİ İLETİŞİM USTALIĞI ZİRVESİ NEDİR?

İletişim Ustalığı Zirvesi, Deneyimsel Tasarım Öğretisi, bilgi teknolojisinden faydalanarak bireylerin iletişim becerilerini daha da geliştirmek amacıyla tasarlanmış bir programdır. Zirve’de, iletişimin ne olduğu ve iletişim çeşitleri anlatılmaktadır. İletişim kuracağımız insanları ve kendimizi daha nitelikli tanıyabilmek için ihtiyacımız olan bilgiler paylaşılmaktadır. Ayrıca, mutlu olabilmenin sırrı olan Beklenti Yönetimi, başarılı olmanın sırrı olan Bedel, ilişkilerin anayasası olan Gizemli Zıtlıklar Yasası, Üç Boyutlu İletişim ve Sahne Sunum Becerileri anlatılacaklar konuların arasındadır.

 

 NEDEN BU ZİRVEYE KATILMALIYIZ?

• Kendimizi ve başkalarını daha iyi tanıyabilmek,

 • Daha iyi iletişim becerilerine sahip olabilmek,

• Derslerimizdeki başarıyı aslında nelerin engellediğini fark edebilmek,

• Daha güçlü, mutlu ve özgüvenli olmayı öğrenebilmek,

• Hayatımızda tekrar eden problemlerimize çözüm bulabilmek,

• Yaşamın her alanında; kariyer hayatımızda, aile içi ilişkilerimizde, eğitim hayatımızda dünümüzden daha iyi olabilmek,

• Problemlerimizi görebilmek ve doğru çözümler bulabilmek,

• Hayatın bize gönderdiği iz ve işaretleri okumayı öğrenebilmek,

• Mutlu olabilme becerilerimizi geliştirebilmek,

 • İkili ilişkilerimizi geliştirebilmek,

• Aile içi ilişkilerimizi geliştirebilmek,

• Hayata karşı sorumluluğumuzu artırmak,

 • Gerçekten özgür olmayı öğrenebilmek,

 

 için İletişim Ustalığı Zirvesine katılım sağlanılabilir.

 

sample

 


KATILIMCI YORUMLARI

 ‘ Beklediğimden daha etkili ve güzel bir eğitim oldu.’

Kadir Kayahan

 ‘ İletişimin insan hayatında bütünü boyunca en önemli gereksinimi olarak, güzel bir seminerdi.’

Aynur Çakmak

 ‘ Güzel bir etkinlik, yararlı buldum.’

Seyde Eslem Bulut

 ‘ Başarılı ve akıcı bir eğitimdi. Öğrenciler için faydalı olduğu görüşündeyim. Bazı eksikler olmasına karşın daha geniş kitlelere ulaşmasını dilerim. ‘

Akif Gökçe

 ‘ Günlük hayatta işime yarayabilecek birçok tecrübe ve bilgiye ulaştım.’

Eda Kılıç

Yorumlar

Hayat
19.05.2019

Çok uyumlu, güleryüzlü bir ekipden aldığımız seminerden Hem faydalandık, hem neşelendik. Çok güzel bir hazırlık yapılmıştı. Dilimizi yeni öğrenen birinin bu kadar detayda İletişimi aktarması dinleyen tüm öğrenci ve üniversite hocalarımızı etkiledi. Teşekkürler

15.05.2019

Çok faydalı bilgiler, herkese tavsiye ederim.

Deniz Doğan
15.05.2019

İletişim hakkında daha önce hiç duymadığımız faydalı bilgiler edindik. Çok yararlı bir eğitim oldu. Teşekkürler. Yine bekleriz :)

15.05.2019

Çok güzel bir eğitimdi. Teşekkürler :)

Burak Bulut
15.05.2019

Gerçek iletişim yolculuğudan çok etkilendim. Özellikle Bedel ve gizemli zıtlıklar emeği geçenlere teşekkür ederim.

Makaleye Yorum Bırakın