30.10.2019 19

FETHİYE MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ’NDEYDİK

‘İnsan gerçeği merak eder.’ diye başlayan bir seminere ev sahipliği yaptı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi. Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu’nda Deneyimsel Tasarım Öğretisi tarafından düzenlenen İletişimde Ustalık Zirve’si 23-24 Ekim 2019 tarihlerinde okul öğrencileri, öğretmenleri ve çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

samplesamplesample

 

İki gün süren zirvede İletişim, İnsan Tanıma Sanatı, İlişkiler Yasası, İletişim Stratejileri, Bedel, Beklenti, Üç boyutu İletişim ve Sahne Sunum Teknikleri konularında sunumlar yapıldı. Yoğun ilgi gösterilen ve katılımcıların merakla dinlediği seminerde mutlu ve başarılı bir hayat için yapılması gerekenler anlatıldı.

İçeriğin üniversite öğrencilerine yönelik hazırlandığı zirvede  örneklerle ve canlandırmalarla iletişimde yapılan hatalar net ve açıklayıcı bir dille anlatıldı. İnsanın hayatta büyük ya da küçük hep elde etmek istediği hedefleri olur. Henüz kendini tanımadan aldığı kararlarla deneyip yanılarak hayal kırıklıkları yaşar. İşte böyle önemli bir noktada gencecik üniversite öğrencilerine kendilerini tanımaları, ifade etmeleri, ilişkilerdeki dengeyi, dengenin nasıl tutturulacağını anlattı Deneyimsel Tasarım Öğretisi.

 

Katılımcıların hem eğlendiği hem de her zaman duyup anlam veremedikleri, yaşayıp içinden çıkamadıkları sorunları anlamlandırdıkları, farkına vardıkları verimli bir seminer oldu. İçlerinden ‘Keşke bu bilgileri lisede öğrenseydim’ diyenler bile oldu. Seminer sırasında dikkatle dinleyip bazen gülüp bazen düşündükleri, molalarda sohbet edip onlar için hazırlanan ikramlarla keyifli vakit geçirdikleri iki gün yaşadılar.

sample

KATILIMCI YORUMLARI

Bence çok güzel bir seminerdi normalde seminerlerden sıkılırım ama ilk defa sıkılmadım teşekkürler.’

Atike Ç.

‘Seminer boyunca güler yüzlü oluşları, sundukları ikramlar, bire bir muhabbet etmeleri ve bizlerle iletişime geçmeleri baya hoşuma gitti. Baya başarılı bir seminer oldu etkisini ben dahi tüm arkadaşlarımızın göreceğini ümit ediyorum. Bize böyle bir seminer sundukları için teşekkür ediyorum tüm sunum yapan arkadaşlara.’

Esat U.

‘Ertelenen her şey buyur... bende kalıcı bir cümle oldu.’

Atalay O.

‘Çok eğlenceli ve eğitici bir seminerdi. Emeği geçen herkese teşekkürler.’

Seyit S.

‘İletişim çeşitleri, insan ilişkileri gibi meslek hayatımızda bize yarar sağlayacak birçok konunun günlük hayattan örneklerle anlatıldığı, kişisel gelişimimiz için çok yarar sağlayan bir seminerdi. Buna dahil olduğumuz için çok teşekkürler.’

Zeliha Ö.

sample
Yorumlar

Mahmut Demirkıran
31.10.2019

Burda emeği geçen herkese çok teşekkürler iyiki varsınız

Makaleye Yorum Bırakın